Hande Kader Cinayetti Mecliste Konuşuldu

Birçok Travesti bugün ( 18.08.2016 ) Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisine gittiler. Konu mu? konu yine trans kadınların ölümü hunharca katledilmeleri İstanbul dan onlarca trans kadın seslerini duyurmaya dileklerini sunmaya gittiler. En önemlisi Türk basının önemli bir habere yer vermemesi onları derinden üzmüştü. Hande Kader cinayetti sosyal medya kullanıcıları olarak duymayanımız kalmamıştır. Vahşice zekeriyaköy civarın da bir ormanlık alanda bundan kaç gün önce bir çok işkenceye maruz bırakılarak akabinde vücudunu yakarak kile döndürdüler.

Kimse böylesine korkunç bir ölümü hakketmiyor geldiğimiz yüz yılda ve Türkiye de hala bu tarz olayların önlemlerini alamamak asrın ayıbıdır. Hakları için gittiler TBMM’ne bu tarz üzücü olaylara bir çözüm sunmak dertlerini anlatmak üzere yola çıktılar başka Hande Kaderler ölmesin diye trans cinayetlerine son vermek için korunma talebi istediler. Evet çok az yayın organı bunu konu olarak haber yaptı bir Özgecan kadar yankı uyandırmadı neden mi? Nedeni onun farklı olması idi onun seks işçisi olup hayatını öyle idam etmesiydi farklıydı ölümü de farklı olur kelimelerin tükendiği bir yerdeyiz bir insanı vahşice yakarak öldürülmesi ne üzücü 🙁

Huzurlu yaşamak için oda yürümüş LGBT onur haftasın da hem de en ön safha da rahat yaşamak için fakat ona da yer vermediler onu da hunharca parçaladılar. Bütün çaba mecliste bu gün Handeyi duyurmaktı. Bir çok LGBT örgüt katılım sağlamıştır. Pembe Hayat Derneği, İstanbul Dayanışma Lgbt Derneği, Kırmızı Şemsiye Cinsellik Derneği gibi dernekler katılım sağlamıştır.

Kadın cinayetlerine hayır, trans cinayetlerine hayır demek adına bugün mecliste boy gösterdiler. Ve en önemlisi Hande Kaderin katil zanlılarının bulunması için meclise dileklerini sundular.

Not : Hande Kader için 21 Ağustos Pazar günü Taksim de kısa da olsa bir yürüyüş yapılacak insanlık namına sessiz kalmasın kimse.

Bir cevap yazın