İstanbul Travestileri İçin Tatil Rehberi

İstanbul’un yoğun yaşantısı, trafiği ve son günlerde yaşanan yağmur olayları nedeni ile travestiler artık bu yoğun şehir hayatından uzaklaşmak istiyor. Koca bir senenin stresi ve yorgunlugu ile hayatlarına adapte olamayan İstanbul travestileri için küçük çapta bir araştırma yaparak nacizane bir tatil rehberi oluşturduk.

İlk olarak arkadaşlarının bulunduğu şehirleri tercik eden kişiler öncelikle Ankara da bulunan travesti arkadaşlarını ziyaret etmektedirler. Ankara’nın da İstanbul’dan bir farkı kalmadığını bilselerde kendi yaşadıkları şehir’e göre daha az yoğunluk oldugunu görmektedirler. Travestileri bu düşünceden uzaklaştırmak için bizim kendi düşüncelerimize göre oluşturduğumuz tatil rehberini açıklamaya başlayalım.

Antalya – Side

Antalya ilinin nacizane küçük bir tatil beldesi nüfüsu o kadar çok olmaması ile birlikte sakin, huzur dolu ve sessiz bir ilçe. Tarih bakımından zengin bir içeriğe sahip olan Side nüfus bakımından 13.000 kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle rus turist lerini cezbeden bu güzel ilçemize çok sayıda rus turist gelmektedir.

travestiler için tatil rehberi

 

 

 

 

 

 

 

Tarih bakımından oldukça zengin demiştir Side için en büyük tarihi yapın hiç şüphesiz Apollo tapınağı. Apollo tapınağının tarihi çok eskilere dayanmaktadır M.Ö. 600 yıllarında Mısırlı kral II. Nekho ve Lidya Kralı Kroisos’un mabedi olarak bilinmektedir. .S. 250’den önce mabet önemini yitirmeye başlamış ve M.S. 385’de Theodosios’un emri ile tamamen önemini yitirmiştir. Hıristiyanlığın yaygınlaşması ile zaten bitirilmemiş olan mabedin adytonuna bir kilise yapılmıştır.

Mersin – Yapraklı koy

İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlere oldukça uzak mesafede olan bu ilçe genellikle yerli truist akınına uğramaktadır. Mersin merkeze 35 km uzaklıkta olan bu ilçe yabancı trustlerden sıkılık yerli halkın arasına karışmak için bire bir bir tatil beldesidir.

mersin travesti tatil yerleri
 

 

 

 

 

 

Tarihi eser bakımından bünyesinde çok fazla yer barındırmayan Mersin bir kaç güzel gezilecek yer dışından pek tarihi bir yer sayılmaz. Hiç süphesiz ilk önce göze çarpan yer Cennet – Cehennem magraları. Bu mağralarının ismini alış sebebi ilse Cehennem çukuru tabir edilen yer oldukça yerin altında ve yüksektir ayrıca ziyaretcilere kapalı bir alandır sadece küçük bir balkon eşliginden alttarafı seyredebilirsiniz. Cennet çukuru ise dik ve oldukça alta inene merdivenler sayesinde rahatça gezilebilmektedir ve içerisinde oldukça yeşil bitkiler barındırdıgı için muhtemelen ismi onun için Cennet çukurudur ve bu çukurun en son bittigi yerde ise astım hastalığına iyi geldigi söylendigi astım magrası bulunmaktadır.

Bir cevap yazın