İstanbulda Travesti Olarak Yaşamak

İstanbulda travesti olarak yaşamak hem huzur içinde hemde yobazlaşmış insanların kötü gözle bakmalarından sıkılarak yaşamaktır. Dünya’nın en güzel şehirlerinden birisi olan İstanbul medeniyet, ve özğürlüğün başkenti olarak bilinsede hala bu tarz ve tipte insanlar ne yazıkki günlük hayatımızda karşımıza çıkmaktadır.

Tarik ve toplum bakımından en üst seviye ve popüler şehirleri arasında olan İstanbulda travesti olarak yaşamak ne yazıkki biraz zor ve sıkıcı. Hayatlarının en güzel baharında ve istedikeri cinsel kimliği rahat rahat özğürce yaşamak isteyen travestiler İstanbul’da rahat edebileceklerini düşünerek başka şehirlerden kurulu düzen ve hayatlarını bozarak yerleşselerde ne yazıkki İstanbul’da hayat o kadar görüldüğü gibi güzel değil. Her ırk ve topluma ev sahipliği yapan bu şehirde her türlü insanlar ile karşılaşmanız mümkündür. İşleri ve yaşantıları gereği bir çok insan ile muhattap olan İstanbul travestilerinin yaşantıları görüldüğü kadar kolay geçmemek ile birlikte çoğu zaman sorunlu insanlar ile karşılaşmalarıda bir olasılık.

Travestilerin Tercihi Neden İstanbul?

Travestilerin tercihi neden İstanbul? sorunun muhtemelen en iyi ve net cevabı hiç süphesiz daha iyi bir yaşam, daha çok maddi gelir ve kadınsı duygu ve düşüncelerini daha iyi yaşayabilmektedir. Evet belki kadınsı his, ve düşüncelerini İstanbul’da daha iyi yaşayabiliyorlar ama büyük şehirin bazen çok büyük sorunları olduğundan habersiz kişiler İstanbul’da sanıyolarki herşey yolunda geçim sıkıntısı yok işler çok güzel? Ama görüldüğü gibi deil bazı şeyler İstanbul’un nüfusu kalabalık olması ile birlikte travesti nüfusu o denli kalabalık evet travesti nüfusu oldukça kalabalık ama net kesin bir bilği yok ne yazıkki elimizde.

İş olayını gelirsek bir zamanlar İstanbul’da sex işçiliği oldukça muazzam ve bir o kadarda güzeldi yanlız son dönemlerde bu popüler iş sektöründe bir takım değişmeler gözle görüldü bunun başlıca sebeblerinden biri ise CD yani Crossdresser die tabir edilen ve kendileri cd travesti adı ile hitap ettikleri kişilerin piyasası alt üst etmesi ile sorunlar yaşanmaya başlamıştır. Sorunların başlıca sebeblerinden biri ise tabiki fiyatlar travesti bireyler müşterilerine 100-150 tl arası fiyat belirtirken CD leri ise bu fiyatı nerde ise yarı yarıya düşürerek 50-75 tl arasına indirdikleri için müşteri potansiyeli hali ise sektörde bazı problemlere yol açtı. Kişilerin amaçları geçim şartı bile olsa yıllarını, hayatlarını bu işe adamış olan travesti arkadaşlarına biraz saygılı davranarak işlerini daha zorla sokmamak adına sex işçiliği sektörünün biran önce düzeltilmesini rica ederiz.

Bir cevap yazın