Travestilerin Günlük Bakımları

Her insanın rutin günlük bakımları olmaktadır. Bir Travesti için ise bu iki katı olmalıdır.  Neden mi? Çünkü çoğunluk seks işçisi ve görsellik çok önem arz etmektedir. Bir kadının aylık yaptığı bakımı İstanbul Travestileri üç günde yapmaktadırlar. Genel olarak baktığımız da hepsinin kendilerine belirttiği kuaförleri manikürcüleri ve pedikürcüleri ve hatta güzellik salonları olmaktadır. Kuaför zaten günlük gidilen bir yer olmaktadır. Her gün o saçlar fon yada istedikleri farklı modellerde yaptırılıyor. Bu bakımlar günlük yapılır iken hafta sonu hazırlığı çok ayrı bir önem arz etmektedir.

Dip oyalar asla zamanını geçmez genel olarak da sarı saç ve kaynak olmaktadır. Uzun saçın bakımı bir hayli zor ve pahalı olmaktadır. Sarı saç sürekli makyaj isteyen bir renk olmak ile birlikte yapılmadığı taktir de olduğundan hem yaşlı hem de soluk göstermektedir. Rutin bakımların arasın da el ve tırnak bakımı olmaktadır bir kere o tırnaklar günlük ojeleri tazelenir el kremleri kesinlik ile kullanılır sonrasın da hoş kokulu lavanta içerikli duş jelleri ile masaj yaparcasına duşlar alınır. Duş alımından sonra ıslak saçlara kesinlik ile kuaför öncesi maskeler yapılıyor. Kimileri ise aktarlardan doğal yağlar alarak bu uygulamayı günlük olarak yıpranan saçlarına veya tenin daha yumuşak ve parlak olması amacı ile komple vücuda uygulamaktadırlar.

Şişli Travestileri gösterişe oldukça meraklı oldukları için en pahalı ve en güzel bakım merkezlerini bulup tercih etmektedirler. Manikür konusunda oldukça hassas davranıyorlar çünkü dikkat edilmesi gerekilen bir temizliktir bu günlük olmuyor ama 15 günde bir kesinlik ile tekrarlanan bakımlar arasın da yer alıyor. Aslın da diğer belli başlı bakım programları da olmaktadır bizim saydıklarımız yalnız günlükler olmaktadır. Güzellik uykusu da aslın da vücudu dinlendirmek için bir nevi yapılan bir terapi olmaktadır. Ayak bakımı da onlar için çok önem taşımaktadır sertleşmiş deri tabakasını günlük törpü yaparak yok ediyorlar. Tırnak törpüleri de günlük bakımlar arasın da yer alıyor. Programlı yapılan günlük bakımlardan daha verimli sonuçlar alırız. Bir gün yüz maskesi bir gün saç maskesi gibi eylemleri programlı yapmak gibi eğer ki vaktimiz yok ise iki işi birlikte de yapabiliriz.

Bir cevap yazın